Recenzje

Radio BonTon, Chełm, Lublin
Grupa The Mind Seekers to jedno z najciekawszych zjawisk na polskiej scenie muzycznej ostatnich lat. Grają rocka, ale wyłamuje się on poza ogólnie przyjęte wyznaczniki tego gatunku i ? co najważniejsze – z tzw. mainstreamu. W ich graniu wyraźnie słychać, że muzycy rozumieją się bez słów i od samego początku wiedzą, jak przedstawić pomysł na siebie. Bardzo dużym plusem ich twórczości są teksty pisane prawdziwie po polsku i poruszające tematy dotyczące każdego człowieka, a także opisujące aktualne wydarzenia społeczne. Rock w wydaniu The Mind Seekers nie jest bezrefleksyjnym gitarowym wrzaskiem ? znacznie bliżej mu do ballad gitarowych z lat ?70 i ?80.

 Marcin Petruk, Lublin, Chełm, Radio BonTon, listopad 2019 r.

Festiwal Empatii, Dąbrowa Górnicza
Jako organizator Festiwalu Empatii w Dąbrowie Górniczej miałem przyjemność pracować z zespołem ?The Mind Seekers??. Niewątpliwie była to bardzo przyjemna współpraca, członkowie zespołu wykazali się dobra organizacją i koordynacją działań, ponadto byli bardzo kontaktowi.nWynikiem był niezwykle udany koncert zagrany 28 IX 2019. Niewielka scena, upalna pogoda i mocne oświetlenie nie stanowiły problemu, pomimo przeciwności ?The Mind Seekers? stworzyli fantastyczną atmosferę oraz niezapomniane show. Warto dodać że to właśnie oni mieli najlepszy kontakt z publicznością. Podczas wydarzenia zorganizowano 3 różne koncerty, ale to właśnie ?The Mind Seekers? wywołali największy entuzjazm publiczności. Przy granej przez nich muzyce ludzie tańczyli i śpiewali refreny, czego nie udało się osiągnąć poprzedzającym wykonawcom.

Michał Kała, Dąbrowa Górnicza, Organizator Festiwalu Empatii, listopad 2019 r.

Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach
Zespół The Mind Seekers to rdzennie sierakowicka formacja muzyczna (choć jeden  z muzyków jest z Lublina), znana już w kraju, grająca rocka w bardzo ciekawej formie. Niewątpliwym atutem ich twórczości jest fakt, że to rock, który trafia zarówno do pokolenia starszego, które pamięta czasy, gdy ta muzyka i subkultura dopiero się w Polsce tworzyły, jak i do ludzi na co dzień niesłuchających tego gatunku muzycznego. Ich twórczość zaciekawia, nie jest to ?sceniczny łomot? ? co, jako osoba odpowiedzialna za program muzyczny imprez Gminy Sierakowice, mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością. The Mind Seekers gra po coś i o czymś, ich teksty poruszają, zaś muzyka porywa. Mają bardzo dobry kontakt z publicznością. Grali przed takimi wykonawcami, jak Sarsa, Anna Karwan czy Kasia Kowalska, dwukrotnie doskonale uzupełniając muzyczny klimat dużej imprezy plenerowej, jaką jest sierakowicka Noc pod gwiazdami.

Judyta Kroskowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach, 2019 r.